sztafeta foto

W ubiegłym tygodniu sztafety dziewcząt i chłopców wyruszyły do Nowego Targu na finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych – 10 razy 1000 metrów dziewczęta i 10 razy 1500 metrów chłopcy. Obie sztafety IV LO uzyskały awans do tych zawodów w dniu 1 października po fenomenalnych występach w Olkuszu.

Sztafeta żeńska i męska zdeklasowały wówczas rywali, pewnie wygrywając zawody. Na starcie w Nowym Targu pojawiło się ponad 30 sztafet zarówno żeńskich jak i męskich. Rywalizacja, jak co roku, była w finale wojewódzkim bardzo zacięta, gdyż wszystkie ekipy są na tym poziomie dobrze przygotowane i zmotywowane.

 

Ostatecznie sztafeta męska IV LO uległa sportowcom ze szkół górskich i zajęła XV miejsce. Jednak znakomicie spisały się dziewczęta, które zakończyły bieg na VI pozycji. Sztafeta żeńska zapisała tym samym na koncie IV LO pierwsze punkty dla szkoły, które zostaną zaliczone do klasyfikacji generalnej Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2013/2014. Wszystkie zawodniczki świetnie zaprezentowały się tego dnia pokonując własne słabości i dzielnie reprezentując powiat olkuski w rywalizacji wojewódzkiej.

Tekst nadesłany przez IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze