akademia_karpova

Klub Szachowy Czarny Koń oraz olkuska Akademia Karpowa serdecznie zapraszają zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorosłych na „Szachowe Grand Prix Olkusza 2012”. – Nasze Grand Prix to cykl turniejów przeprowadzanych od stycznia do czerwca br. W każdy czwartek wszyscy chętni mogą wziąć udział w zmaganiach przy szachownicy – mówi Paweł Czarnota, olkuski Arcymistrz. Co ważne, rywalizacja nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Szachowe Grand Prix Olkusza 2012, odbywać się będzie w czwartki. W przypadku odwołania danego turnieju, organizatorzy poinformują o tym w Sali Akademii Karpowa oraz zamieszczą informację na swojej stronie internetowej: http://www.akademiakarpova.olkusz.pl. Do turniejowego cyklu zgłosić się może praktycznie każdy – brak limitu wiekowego. Nie obowiązuje choćby symboliczne wpisowe, a zapisy do poszczególnych turniejów prowadzone będą w dniu zawodów do godz. 17:00.

O klasyfikacji końcowej zadecyduje suma zdobytych punktów, a także punktacja pomocnicza. Pod uwagę będzie branych dziesięć najlepszych wyników osiągniętych przez zawodnika na przestrzeni całego cyklu Grand Prix. W przypadku identycznej liczby punktów, wyższe miejsce w klasyfikacji ogólnej zajmie uczestnik, który wygra bezpośredni mecz składający się z dwóch partii. W razie dalszego remisu, o korzystniejszej lokacie przesądzi ostateczna rozgrywka, gdzie biały otrzymuje pięć minut, a czarny cztery. Czarnym, aby wygrać mecz wystarczy remis.

Na zwycięzców całego cyklu czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Klasyfikacje prowadzone będą w kategoriach kobiet i mężczyzn. Szczegółową listę nagród organizatorzy podadzą w późniejszym terminie.

Więcej informacji o Szachowym Grand Prix Olkusza 2012 na stronie internetowej Akademii Karpova.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze