Okres ponoworoczny to czas, w którym do sportowej rywalizacji przystępują szkolne reprezentacje.  Na parkiety sal gimnastycznych wychodzą wszyscy – najmłodsi, gimnazjaliści i przedstawiciele szkół średnich. I to właśnie w tej najstarszej grupie wiekowej zmagania dostarczają największych emocji. Niedawno Powiatową Licealiadę w koszykówce wygrali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Tym razem pod siatką równych sobie nie mieli chłopcy z Zespołu Szkół w Kluczach, którzy po zaciętym spotkaniu finałowym pokonali ZS 4.

Do środowego turnieju w hali MOSiR-u głosiło się osiem zespołów. W drodze losowania wyłoniono cztery pary, z których zwycięzcy automatycznie uzyskiwali awans do półfinałów, natomiast przegrani już na samym wstępie żegnali się z rywalizacją. Olkuski ZS 4 w dwóch niełatwych setach (28:26 i 25:23) pokonał „Mechanika”. ZS Wolbrom do ogrania IV LO potrzebował tiebreaka, a II LO i ZS Klucze wygrywały w dwóch partiach, kolejno z „Ekonomikiem” oraz I LO.

Faza półfinałowa rozpoczęła się od trzysetowego pojedynku ZS 4 z ZS Wolbrom. Pierwsza odsłona dla wolbromian, druga już zdecydowanie dla siatka2„Budowlanki”, podobnie jak dodatkowy set. W drugim meczu ZS Klucze bez większych problemów (25:15, 25:13) rozprawiło się z olkuską „Dwójką”.  Finał „pocieszenia” dla II LO, natomiast najważniejszy mecz turnieju, po kapitalnym widowisku dla uczniów z Klucz. Pierwsza partia wyrównana do samego końca, więc o zwycięstwie w premierowym secie zadecydowała gra na przewagi (26:24 dla ZS Klucze). Drugi set nie miał za to większej historii, bowiem chłopcy z „Budowlanki” wygrali pewnie 25:15. O końcowym triumfie miał zatem przesądzić tiebreak – jak się można było tego spodziewać, pełen walki i emocji. 16:14 dla ZS Klucze i to właśnie uczniowie z tej szkoły będą reprezentować powiat olkuski na zawodach rejonowych. Życzymy sukcesów!

Organizatorami turnieju z ramienia Szkolnego Związku Sportowego byli Grzegorz Sowula i Józef Ślązak.