logo szlachetna paczka

Szlachetna Paczka znowu połączyła tysiące Polaków. W sobotę, 18 listopada została otwarta Baza Rodzin i wystarczyło kilkadziesiąt godzin, aby z systemu zniknęła większość włączonych do projektu. Podobnie było w Olkuszu, Bukownie i Wolbromiu. Jest więc pewne, że w tegoroczny „Weekend Cudów” zaplanowany na 9/10 grudnia każdy z najbardziej potrzebujących wsparcia, otrzyma go.

Szlachetna Paczka działa nieprzerwanie od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w naszym kraju. Akcja ma jasne zasady– Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, którym przez splot różnych wydarzeń jest ciężko, ale jednocześnie chcą walczyć o lepsze jutro. Naszym ideałem jest dotarcie do rodziny w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu nagłe załamanie. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy dotknie nas bieda – zaznacza ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA odpowiedzialnego za akcję.

Celem wszystkich wolontariuszy okrzykniętych Drużyną SuperW jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do bazy Szlachetnej Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt ze swoim wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

Równie istotna co funkcja SuperW jest w tym projekcie rola Darczyńcy. Jak pokazuje historia, paczki robią wszyscy – od największych firm, poprzez szkoły, kluby sportowe a na zwykłych rodzinach kończąc. Już niebawem kolejna możliwość wsparcia potrzebujących. Nie bez powodu dni, w których spełniają się marzenia nazwane zostały „Weekendem Cudów”. Bo jak nie wierzyć w to, że cuda naprawdę się zdarzają?!

Mała ściąga dla Darczyńców z wykazem magazynów, gdzie 9 lub 10 grudnia mają dostarczyć skompletowane paczki:

OLKUSZ – ul. Korczaka 7, budynek IV Liceum Ogólnokształcącego,
BUKOWNO – ul. Kolejowa 3, budynek Miejskiego Ośrodka Kultury,
WOLBROM – ul. Kamiennogórska 12, budynek Zespołu Basenów.

W tym wyjątkowym czasie, podczas finału akcji będziemy razem z SuperW i osobami, które zechciały pomóc w ogólnopolskiej walce z biedą. Do zobaczenia!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wiem o kobiecie
wiem o kobiecie
4 lat temu

która naprawdę jest w wielkiej potrzebie mąż jej zmarł sama wychowywała troje dzieci przeżyła dramat nikt jej nawet złotówki nie dał opieka nigdy do niej nie trafiła ,,pomóż cie jej mieszka ok.14km od wolbromia, pod jaki nr tel zgłosić .ta pani jest chora i napewno nigdy nigdze nie zgłosi a jak jest w lepszej formie to się wstydzi

Danuta
Danuta
4 lat temu

Nie dajcie się zrobić w balona.Takie paczki i tak dostaną osoby którym się nie należy a mają znajomości. Biednemu będzie wstyd a pasożyt wyciągnie rękę.Wolbrom jest tego przykładem.