ap olkusz1

Już po raz XIV w Krakowie zainaugurowano Akademię Przyszłości – niezwykłą szkołę, którą tworzą młodzi uczniowie oraz ludzie pomagający spełniać marzenia swoim podopiecznym. Szacuje się, że w całym kraju pod opieką tutorów znajdzie się w tym roku akademickim ponad dwa tysiące dzieci.

Podniosła inauguracja, w której oprócz małych studentów i ich opiekunów, biorą także udział przedstawiciele uczelni wyższych, samorządów lokalnych i inwestorzy społeczni, dotyczy szesnastu miast w całej Polsce. Tematem każdej z nich są gwiazdy. – Bo w Akademii sięgamy gwiazd, a każda inauguracja oznacza wejście na drogę realizowania marzeń i celów, zarówno dla dzieci, jak i SuperW, czyli ich wolontariuszy – przyznaje Marcin Achtabowski ze Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora AP i Szlachetnej Paczki.

Krakowska inauguracja Akademii odbyła się w minioną niedzielę w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wśród małych studentów z 44 kolegiów w województwie małopolskim, dziesięciu z nich reprezentuje Olkusz, a konkretnie Szkołę Podstawową nr 4. Oczywiście nie mogło ich zabraknąć w gronie osób rozpoczynających kolejną barwną podróż do świata rzeczy jeszcze do niedawna nieosiągalnych. Wiktoria, Julka, Zuzia, Igor czy Olek już wkrótce staną się oczkiem w głowie swoich tutorów. – Dzieci z AP odebrały swoje pierwsze indeksy, do których w ciągu roku będą wpisywać osiągnięte sukcesy. Mam nadzieję, że tych sukcesów będzie tak dużo, że zabraknie wolnego miejsca na kartkach. Dziękuję rodzicom oraz wolontariuszom za zaangażowanie. Dziękuję tym, którzy byli razem z nami ciałem i tym, którzy wspierali nas duchem. Życzę SuperW pięknych przeżyć związanych z Mądrą Pomocą niesioną dzieciom tej edycji. Cieszę się, że mogę być częścią tej Drużyny – mówi Katarzyna Dudek, liderka olkuskiej Akademii Przyszłości.

Już na dniach wolontariusze rozpoczną zajęcia ze swoimi podopiecznymi. Każdy z nich będzie miał pod swoją opieką jedno dziecko. Wzorem ubiegłych lat, SuperW nie będą typowymi nauczycielami, czy wychowawcami. Będą tutorami, trenerami personalnymi, którzy mają w swoim podopiecznym odkryć to, co w nim najlepsze i zarazem pomóc mu w osiągnięciu zamierzonych celów i w realizacji dziecięcych marzeń. Godzina w tygodniu to z jednej strony mało czasu, ale z drugiej to aż godzina, będąca szansą na coś wielkiego.

Przypomnijmy, że Akademia Przyszłości to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. Ta niezwykła Akademia pozwala dzieciom z problemami w szkole przeprowadzić je od porażki, do życiowego sukcesu. Robi to dzięki Systemowi Motywatorów Zmiany, w tym indywidualnej opiece tutora-wolontariusza. Obecny rok pod względem małych studentów jest rekordowy. Po raz pierwszy bowiem ogólnopolski program obejmie pomocą aż 2200 dzieci.

Sukces AP niestety nie przekłada się jak na razie na sukces Szlachetnej Paczki. Wiele wskazuje na to, że Olkusz w tym roku przed Bożym Narodzeniem nie udzieli Mądrej Pomocy potrzebującym rodzinom. Wciąż brakuje „paczkowego” lidera, a bez niego nie ma co liczyć na oddzielne kolegium. Jeśli do 31 października nie znajdzie się osoba, która stanie na czele wolontariuszy, olkuskie familie czekające na impuls do lepszego życia zostaną włączone do innego rejonu.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na lidera Szlachetnej Paczki dostępne są na stronie: www.szlachetnapaczka.pl

ap olkusz2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze