Kary dla gmin, które trują

W ramach niedawnego XV Kongresu Miast Polskich w Krakowie odbyła się debata na temat problemu walki z zanieczyszczeniem powietrza. Jej uczestnicy zgodnie podkreślali, że bez spójnych regulacji prawnych samorządy nie poradzą sobie w walce ze smogiem. Tymczasem Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska rozpoczął nakładanie kar finansowych na samorządy za niedostateczne działania w tej dziedzinie.

Ruszyły pierwsze wypłaty

Chrzanowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwsze emerytury dla osób, które skorzystały z obniżonego wieku emerytalnego. Od 1 października 2017 r. weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny dla kobiet 60 lat, mężczyzn 65 lat.

Idźmy naprzód z nadzieją

15 października o 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". W tym roku organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Kultury.

Strzelają gdzie popadnie

Na terenie osiedla Centrum, a konkretnie na ul. Skalskiej od kilku tygodni mieszkańcy podnoszą alarm. Ich zdaniem ktoś umyślnie strzela z wiatrówki, za swój cel obierając okna mieszkań, anteny telewizyjne, a także przypadkowych przechodniów.

Za złotówkę tylko w strefie miejskiej Olkusza

Od 1 września wszystkie bilety na przejazdy autobusem w strefie miejskiej można kupić za złotówkę. Sam pomysł obniżki cen przypadł do gustu pasażerom, jednak wciąż pojawiają się głosy sprzeciwu dotyczące wyznaczenia strefy w Olkuszu. Część mieszkańców czuje się pominięta i głośno mówi o jawnej dyskryminacji.