Zupełnie nowa ulica Bartosza Głowackiego w Olkuszu

W połowie czerwca tego roku informowaliśmy o tym, że burmistrz Roman Piaśnik otrzymał promesę gwarantującą ponad 1,2 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Głowackiego w Olkuszu. Dziś mamy przyjemność zaprezentować efekty zakończonych prac, których wartość szacowana jest na około 2,5 miliona złotych.

Duże środki na rozwój olkuskich przedszkoli

Ponad 400 tys. złotych przeznaczy Gmina Olkusz na nowe wyposażenie, dodatkowe zajęcia oraz szkolenie kadr w trzech przedszkolach: Przedszkolu Nr 9, Przedszkolu Nr 4 i Przedszkolu Nr 13. Zdecydowaną większość środków – blisko 344 tys. złotych – magistrat pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Dzień Sportowych Talentów [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy w historii Olkuski Dzień Sportowych Talentów. Z inicjatywy trzech klubów reprezentujących trzy dyscypliny, uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz mogli wziąć udział w testach sprawnościowych, które w swoim założeniu miały być także natchnieniem dla młodych ludzi i zachęceniem ich do częstszej niż tylko w szkole aktywności fizycznej.