Twój e-PIT już czeka na Ciebie

Przygotowane przez Resort Finansów zeznanie podatkowe za 2018 r. jest dostępne od dziś w serwisie www.podatki.gov.pl. Można go zaakceptować, dodać inne dane lub odrzucić propozycję urzędu i rozliczyć się samodzielnie. Można też nie zrobić nic, wówczas 30 kwietnia zeznanie zostanie uznane za złożone. To nie jedyna nowość - w tym roku skrócono też czas zwrotu nadpłaconego podatku do 45 dni.

Informacja dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego w sprawie Państwowego Ratownictwa Medycznego

Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy z dn. 10 maja 2018 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, Nowy Szpital w Olkuszu sp. z o.o. będący dysponentem zespołów ratownictwa medycznego obsługujących rejony operacyjne określone w „Wojewódzkim Planie Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa małopolskiego” przeprowadził działania dostosowawcze do ww. ustawy.

SPR Olkusz z awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Polski

Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz awansowała z pierwszego miejsca do ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek. W turnieju ćwierćfinałowym "młode lwice" zmierzą się z MTS Kwidzyn, UKS Vambresią Worwo Wąbrzeźno oraz UKS Varsovią Warszawa. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie firmom: ARKOP oraz Max Trans bez których nie byłby możliwy wyjazd na turniej 1/8 Mistrzostw Polski do Brodnicy!!

Kronika policyjna 14 lutego

 

Wolbrom. Pożar w bloku
Policja wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności pojawienia się pożaru, do którego doszło 7 lutego na osiedlu Bolesława Chrobrego w Wolbromiu.