Co zrobić by nie stracić renty rodzinnej

Uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną często zapominają, aby powiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o kontynuowaniu nauki. W ten sposób ryzykują utratę świadczenia. Uczniowie mają czas do końca września, studenci do końca października.

Msza przy ołtarzu polowym

W niedzielę w Borach Kwaśniowskich jak co roku we wrześniu odbyła się msza święta przy ołtarzu polowym. W nabożeństwie odprawionym przez ks. Marka Plebanka w intencji ofiar II wojny światowej uczestniczyli członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK z Klucz i Olkusza, wierni z parafii Kwaśniów, przedstawiciele samorządu Gminy Klucze i Województwa Małopolskiego, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolbarku i Kwaśniowa oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie.

KGW Rodaki w „Bitwie na smaki”


Tuszka gęsi zatorskiej nadziewana mięsem – przepis Koła Gospodyń Wiejskich z Rodak znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu „Bitwa Regionów – Bitwa na smaki”, organizowanego przez Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Dolinka pełna pilotów [ZDJĘCIA]


Po raz pierwszy w Dolince na osiedlu Młodych zorganizowano Olkuski Festyn Małego Pilota. Miłośników lotnictwa nie brakowało, pogoda dopisała, a szereg atrakcji dla uczestników sprawił, że nikt się nie nudził. Imprezie patronował „Przegląd Olkuski”.

Śmiertelny wypadek na obwodnicy

W piątek, 21. września na olkuskiej obwodnicy na wysokości skrzyżowania ul. Sosnowej i ks. Gajewskiego doszło do śmiertelnego wypadku. Po zderzeniu z osobowym hyundaiem zginął 28-letni motocyklista.