Od 10 do 14 czerwca uczniowie i goście Gimnazjum nr 4 w Olkuszu będą mogli obejrzeć wystawę plakatów i zdjęć związanych z przełomem ’89 roku. Wystawę przygotowali uczniowie szkoły. Ekspozycja jest częścią akcji „Dzień Wolności.de I Tag der Freiheit.pl” organizowanej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z okazji jubileuszu wydarzeń ‘89 roku.

Wystawa dotyczy…

W akcji „Dzień Wolności.de I Tag der Freiheit.pl” od 1 do 17 czerwca odbędzie się 220 projektów w całej Polsce i Niemczech. To między innymi konkursy plastyczne, warsztaty filmowe, dyskusje czy flashmob’y – wszystkie dotyczą polsko-niemieckich motywów na drodze do wolności. Ich organizatorami są szkoły, stowarzyszenia, hufce pracy i inne instytucje pracujące z młodzieżą. Od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży otrzymali oni pomoc w postaci materiałów dydaktycznych na stronie internetowej (www.der-tag.pl) i publikacji, a także upominki dla uczestników. Projekty, które mają charakter spotkania polsko-niemieckiego, mogły otrzymać także dotacje.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży to organizacja międzynarodowa zajmująca się dotowaniem i merytorycznym wsparciem spotkań młodzieży z Polski i Niemiec. Została utworzona w 1991 roku przez rządy obu tych krajów. Od tamtej pory dofinansowała ponad 60 tysięcy projektów, w których wzięło udział prawie 2,5 miliona uczestników.

Szczegóły akcji oraz opisy wszystkich projektów znajdują się na stronie www.der-tag.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze