Wrześniowy rajd "Rowerem po zdrowie" [ZDJĘCIA]

1113 uczestników wystartowało w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Rowerem po zdrowie”, który odbył się w ostatnią wrześniową niedzielę. Sportowemu wydarzeniu patronował "Przegląd Olkuski".

Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 na olkuskim rynku, skąd uczestnicy rajdu wyruszyli przez ul. Żuradzką i ul. Mazaniec do Bukowna. Po krótkim postoju przy Domu Turysty „Tramp” tą samą trasą wrócili do Olkusza. 

2

Gośćmi specjalnymi imprezy byli medaliści olimpijscy Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik, Po powrocie na rynek na każdego z uczestników czekały certyfikaty z autografami kolarzy oraz pamiątkowe znaczki. Wręczono również nagrody dla najszybszego i najstarszego kolarza. Nagrodę odebrała też najmłodsza uczestniczka, która przejechała całą trasę – pięcioletnia Julia. Dla uczestników imprezy przygotowano kiełbaski z grilla.

3

- To prawda, że sport łączy, a nie dzieli. Dzisiejsze wydarzenie jest tego najlepszym dowodem. W rajdzie „Rowerem po zdrowie” wzięli udział zaprawieni kolarze, amatorzy, całe rodziny z dziećmi. To dobry przykład na to jak aktywnie i pożytecznie spędzić niedzielne popołudnie. Gratuluję wszystkim uczestnikom, dziękuję współorganizatorom, służbom, patronom i naszym gościom olimpijczykom. Wielkie dzięki niezastąpionej młodzieży z „Mechanika” za pomoc i wsparcie! - mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

4

-Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników i laureatów rajdu! Wszyscy mieli wyjątkową okazję do spotkania i rozmowy z medalistami Igrzysk Olimpijskich: Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem. Dziękuję współorganizatorom rajdu: Staroście Olkuskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz oraz Fundacji "Zatrzymać Czas". Podziękowania kieruję również do partnerów wydarzenia: MOSiR-u w Olkuszu i MOSiR-u w Bukownie, służb policji i wolontariuszy z "Mechanika". Ruch to zdrowie! Mam nadzieję, że Olkusz w niedalekiej przyszłości będzie jedną ze stolic województwa jeśli chodzi o ścieżki rowerowe - komentuje wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch, który w trakcie imprezy otrzymał od goszczących w Olkuszu olimpijczyków "Złoty Medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego".

Na wydarzenie zapraszali: Fundacja „Zatrzymać Czas”, Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk i Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Patronat Honorowy sprawuje Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacek Osuch. Partnerzy wydarzenia to: MOSiR Olkusz oraz MOSiR Bukowno.

  Rodzinny Rajd Rowerowy Rodzinny Rajd Rowerowy Rodzinny Rajd Rowerowy


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.