II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej
ul. Żeromskiego 1, 32-305 Olkusz
tel. (32) 643-04-42
www.lo2.olkusz.pl

II LO na obozie edukacyjno-integracyjnym

W dniach 10-12.X.2016 uczniowie pierwszych klas II LO w Olkuszu uczestniczyli w obozie edukacyjno-integracyjnym. To już czwarty obóz zorganizowany przez II LO, a drugi w ośrodku „Jędrol” koło Zakopanego. Ośrodek, wybrany nieprzypadkowo, zapewnia odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć dydaktycznych i integracyjnych.

Trójka uczniów II LO finalistami "Konkurs wiedzy o UJ"

7 kwietnia 2016 roku w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego miały miejsce zmagania finalistów XX edycji "Konkursu wiedzy o UJ". W tym roku nasz powiat reprezentowała trójka uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu: Paulina Drobisz, Patrycja Machalska i Amadeusz Calik. Opiekunem merytorycznym naszych uczniów był Pan Wojciech Panek.

Marcin Stawinoga nauczyciel fizyki i informatyki w II LO w Olkuszu Najlepszym Nauczycielem Małopolski

Po raz kolejny wręczono nagrody i dyplomy najlepszym nauczycielom Małopolski. Do konkursu zgłaszają swych kandydatów zarówno uczniowie, jak i rodzice uczniów. Co na ogół dostrzegają? Co premiują u swych ulubionych nauczycieli? Przede wszystkim to, że wyróżnieni naprawdę lubią swoją pracę… To ona ich nakręca, daję siłę, inspiruje do oryginalności.

II Liceum Ogólnokształcące wśród najlepszych w kraju

II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu wyróżnione zostało tytułem Szkoły Kompetencji Przyszłości. „Dwójka” znalazła się w gronie 150 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniami interdyscyplinarnej olimpiady prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

II LO w Europie

W dniach od 30 maja do 9 czerwca uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu wybrali się w niezwykle interesującą podróż na włoską wyspę Sycylię.