Uroczysta msza św. w Chechle

W Chechle odbyła się msza święta w intencji żołnierzy Armii Krajowej poległych w 1944 roku w pobliskim przysiółku Błojec. Mszę odprawił ks. biskup Grzegorz Kaszak, który przybył do parafii z wizytą kanoniczą oraz z okazji bierzmowania młodych parafian Chechła.

100 lat OSP w Imbramowicach [ZDJĘCIA]

„Działo się to w Imbramowicach roku pańskiego 1917, rok przed zakończeniem I wojny światowej, na 14 dni przed rozpoczęciem wielkiej rewolucji październikowej w Rosji carskiej, pod okupacją austriacką” - czytamy w kronice obchodzącej właśnie piękny jubileusz 100-lecia jednostki OSP w tej miejscowości. Z tej okazji w niedzielę 25 czerwca strażacy, ich rodziny i sympatycy świętowali uroczyście podczas okolicznościowego pikniku.

Niepełnosprawni jedziemy po Was!

200 tys. ludzi w Małopolsce nie wychodzi z domu. Czują się bezwartościowi i niepotrzebni. Myślą, że ich ostatni autobus do życia odjechał. Jedziemy po nich. Fód trakiem! Pomóżcie nam ich znaleźć, a im – odzyskać niezależność i samodzielność!

Bike Atelier MTB Maraton w Olkuszu [ZDJĘCIA]

W minioną niedzielę w Olkuszu po raz pierwszy odbył się wyścig rowerowy z serii Bike Atelier MTB Maraton. Impreza zgromadziła blisko 800 uczestników z rejonu Śląska i Małopolski oraz rzesze kibiców, którzy przybyli do olkuskiego Silver Parku, aby podziwiać zmagania kolarzy.

Urodzinowa gala z nagrodami [ZDJĘCIA]

Dni Bukowna od lat łączą przednią zabawę w plenerze z nagradzaniem ludzi i najlepszych firm działających w mieście. Tradycyjnie, w dzień poprzedzający stadionowe wydarzenia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywa się uroczysta gala, podczas której przyznawane są tytuły społeczne „Serce dla Bukowna” i „Zasłużony dla Miasta Bukowno””, a także wręczane są „Róże Biznesu” dla lokalnych, prężnych przedsiębiorców. Tegoroczna gala upamiętniająca jubileusz 55-lecia nadania Bukownu praw miejskich stała się też okazją do podpisania porozumienia z Gminą Ustka.