„Gdzie mieszka sztuka?" - spotkanie z tańcem

Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu cykl twórczych warsztatów dla dzieci pt. „Gdzie mieszka sztuka?" ma już grono wiernych uczestników. Po happeningu malarskim w listopadzie i muzycznym w grudniu ubiegłego roku, mali miłośnicy sztuki przybyli do MDK równie chętnie 18 stycznia 2017 r., na spotkanie z tańcem. I tym razem atmosfera radosnej zabawy towarzyszyła poznawaniu kolejnej dziedziny sztuki, nauce tanecznych kroków i figur. Następne spotkanie, tym razem z teatrem cieni, odbędzie się 22 lutego br.

Pokaz ratownictwa lodowego i morsowanie

Już po raz siódmy odbył się w Kluczach pokaz ratownictwa lodowego, zorganizowany przez Gminę Klucze, WOPR i Państwową Straż Pożarną w Olkuszu. W tym roku po raz pierwszy w ćwiczeniach uczestniczyła grupa ratownicza z psami. Po pokazie tradycyjnie zapraszano do wspólnego morsowania!

Potrójne spotkanie promocyjne w Bibliotece

Właśnie ukazał się 15. numer półrocznika "Ilcusiana", wydawanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu. Promocja wydawnictwa odbyła się we wtorek, 17 stycznia, w olkuskiej bibliotece. Towarzyszyła jej prezentacja dwóch innych publikacji: książki "Olkusz na starej pocztówce" oraz "Przewodnika po Krainie Białej Przemszy".

Premierowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

Do początku lutego trwa okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnym elementem tego czasu jest kolędowanie. Do tej pory wszyscy miłośnicy wychwalania śpiewem Małego Dzieciątka spotykali się w olkuskim Domu Kultury na przesłuchaniach do Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W tym roku Olkusz postarał się o własne świąteczne zmagania przed mikrofonem.

Fotograficy Olkuscy 2017

Już po raz siódmy Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i działająca w nim Pracownia Fotograficzna organizują wystawę, której celem jest prezentacja i promowanie twórczości fotograficznej mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych miejscowości. Prace na wystawę Fotograficy Olkuscy 2017 przyjmowane będą do 13 lutego 2017 r.