Dobranoc Marvin, czyli olkuskiego święta sztuki dramatycznej odsłona pierwsza

Od ośmiu lat, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Miejski Ośrodek Kultury i Grupa Teatralna Glutaminian Sodu organizują maratony spektakli pod nazwą Olkuska Noc Teatru. Tegoroczną edycję tego niezwykle w naszym mieście popularnego wydarzenia poprzedziła bajkowa sztuka dla dzieci. Jak się okazało w sobotnie popołudnie 25 marca 2017 r., była to atrakcja z niespodzianką, bowiem zamiast zapowiadanego jednego, maluchy zobaczyły dwa spektakle.

„Gdzie mieszka sztuka?” - spotkanie z kreską


W listopadzie ubiegłego roku odbył się pierwszy happening z cyklu pt. „Gdzie mieszka sztuka?”. Poświęcony był malarstwu. Podczas kolejnych, comiesięcznych spotkań, instruktorzy MOK wprowadzali dzieci w tajniki muzyki, tańca oraz teatru cieni. W ubiegłą środę, 22 marca 2017 r., w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu podczas piątego już spotkania mali uczestnicy poznawali poprzez zabawę świat sztuki rysunku.

Tabliczka z numerem 750x90

Niezapomniany koncert Alicji Majewskiej

Gwiazda Alicji Majewskiej świeci nieprzerwanie od 1968 roku, a tego wieczora zabłysnęła także na scenie Domu Kultury w Wolbromiu. Zachwyt, entuzjazm, wzruszenie i pozytywny nastrój - takie właśnie emocje towarzyszyły licznie zgromadzonej publiczności w sali widowiskowej.

Para prawie idealna w Olkuszu

Nie tak dawno w auli Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu doszło do niezwykłego spotkania. Otóż Srebrne Miasto odwiedzili przedstawiciele współczesnej kultury. Mowa tutaj o poetce, pisarce i eseistce Marcie Fox oraz o Arturze Gotzu, wokaliście, aktorze i bohaterze książki pt.: „Idol”.

Olkuskie Nagrody Artystyczne za 2016 rok wręczone! [ZDJĘCIA, FILM]

Jan Kućmierczyk, Przemysław Kania oraz Natalia Jajkiewicz to tegoroczni laureaci Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Dołączyli tym samym do zaszczytnego grona osób docenionych za działania na rzecz olkuskiej kultury. Pamiątkowe statuetki zostały rozdane po raz szesnasty. Uroczysta gala odbyła się 18 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.