Nasze Talenty Małopolski 2017

Utalentowana młodzież z miasta i gminy Olkusz przyzwyczaiła nas do licznych sukcesów zdobywanych na ponadlokalnych konkursach. Tym razem mamy przyjemność poinformować, że Nagrodę Główną XXX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski" zdobyła Karolina Paś, podopieczna Wiesława Barana z Pracowni Muzycznej MOK w Olkuszu, znana z programu „IDOL".

„Sportowy Dzień Matki i Dziecka"

Artykuł sponsorowany
Wyjątkowi Klienci będą w tym roku wyjątkowo świętować Dzień Matki - zarówno tych aktualnych Mam, jak i przyszłych. W programie dwudniowego eventu (27-28.05.2017 w godzinach od 11:00 do 19:00) proponujemy oryginalną olimpiadę dedykowaną mamom, gdzie podczas drużynowej rywalizacji najzwinniejsze i najinteligentniejsze mamy w Olkuszu zdobędą wspaniałe nagrody.

„Arlekin" laureatem Grand Prix festiwalu Teatralia 2017

Wiosna jest w naszym mieście, i nie tylko w nim, porą konkursów dla utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży. Po przesłuchaniach adeptów żywego słowa, m. in. podczas eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, nadszedł czas na Powiatowy Festiwal Kultury. W jego ramach 17 i 18 maja w olkuskim MDK odbył się przegląd zespołów dramatycznych Teatralia.

Pierwszy wideoklip studentów OUTW

Czwartki są w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku dniami wykładów. 18 maja również była prelekcja, lecz w formie wprowadzenia do pokazu pierwszej filmowej produkcji grupy studentów – seniorów, stworzonej jako ilustracja do piosenki pt. „Ta wędrówka nasza". Obecni na widowni sali widowiskowej MDK koleżanki i koledzy autorów mieli też okazję poznać kulisy powstawania wideoklipu, źródła inspiracji twórczych, motywy wyboru tych, a nie innych obrazów do filmu.

Jubileuszowy Zlot Przedszkolaków [ZDJĘCIA]

Wszystko zaczęło się dokładnie dziesięć klat temu w Osieku. Od tego czasu przedszkolaki z całej gminy Olkusz spotykają się w maju na corocznym zlocie, by wspólnie maszerować po urokliwych zakątkach swojej Małej Ojczyzny. W jubileuszowym wydarzeniu udział wzięło ponad trzysta osób.