Podsumowanie ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach

Bardzo ciekawie przebiegały ferie w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury. Zajęcia były dostępne dla dzieci z wszystkich miejscowości, każde dziecko mogło znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, by spędzić czas pożytecznie, bezpiecznie i twórczo.

Walentynkowe Lowe

W grudniu tuż przed Mikołajkami w lokalu Park Cafe przy ul. Parkowej odbył się pierwszy w historii Olkusza speed dating, a więc szybkie randki z nieznajomymi dotychczas osobami. Pomysł przypadł do gustu uczestnikom, więc teraz przy okazji walentynkowego święta szykuje się jego powtórka.

Finisaż wystawy dwóch rocznic

14 grudnia ubiegłego roku uroczyście zainaugurowane zostały obchody 45-lecia Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu oraz 30. rocznicy śmierci dr. Bogdana Szczygła, lekarza, pisarza i pasjonata kultury ludów Czarnego Lądu. Jego kolekcja dała początek zaliczanym do najcenniejszych w kraju zbiorom olkuskiego muzeum.

Z atrakcji Ferii z MOK skorzystało ponad 1800 osób

Podczas tegorocznej zimowej przerwy w nauce w olkuskim MDK oraz placówkach MOK-Centrum Kultury odbywały się różnorodne gry i zabawy, warsztaty plastyczne, ceramiczne i taneczne, poranki filmowe, bal i bajkowy spektakl. Przez 10 dni ferii, wyłączając weekendy, z atrakcji tych skorzystało 1818 osób, czyli średnio ponad 180 osób dziennie.